Adaptační pobyt pro šestý ročník

Hned druhý školní den se naši šesťáci vydali na třídenní adaptační pobyt v areálu U Kateřiny ve  Štramberku. Cílem tohoto pobytu bylo stmelit třídní kolektiv, rozvíjet pozitivní vztahy ve třídě, respekt a komunikaci. Zároveň to byla skvělá příležitost pro seznámení s novými žáky i s novým třídním učitelem. Každá třída měla svého lektora volnočasového programu. Ten pro žáky a učitele připravil různé aktivity, při kterých museli vzájemně spolupracovat. Děti si tak zahrály skalní golf, snažily se najít cestu z bludiště poslepu, společně tvořily třídní pravidla aj. Večer se za dětmi zastavil i bývalý třídní jedné ze tříd, pan učitel Machetanz, a tak byla příležitost i ke společnéhu posezení a zpívání. Poslední večer si lektoři pro žáky připravili stezku odvahy. Dvojice dětí se musely vydat přes louku k lesíku, kde už na ně čekal jeden z lektorů, aby jim za svitu svíček povyprávěl strašidelnou pověst. Na závěr je čekala cesta ztemnělým lesem osvětleným jen hřbitovními svíčkami. Někteří měli sice pořádně nahnáno, ale nakonec všichni stezku úspěšně zvládli. Pro všechny účastníky byl pobyt příjemným prodloužením léta a určitě si z něj odnášejí spoustu zážitků.

Mgr. Martina Brožová, Mgr. Dana Lišková